Adıyaman’da geçen perşembe günü yaşanan sel sonrası, belediye ekipleri yollarda oluşan çamurları temizlemeye devam ediyor.

    Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin selin ardından başlatmış olduğu temizlik faaliyetleri neticesinde, birçok cadde ve sokak temizlendi. Çalışmalar kapsamında en son Eğriçay, mevkiine yoğunlaşan ekipler, bölgedeki alt geçitte önce yağmur suları ile gelen çamur ve katı atıkları temizledi, ardından güzergâhı tazyikli suyla yıkadı.

    Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Adıyaman’da yaşanan sel felaketiyle birlikte cadde ve sokaklarda biriken çamur ve katı atıkların temizlik çalışmaları devam ediliyor. Bu yöndeki faaliyetler mesai mefhumu gözetilmeksizin yapılıyor. Vatandaşların mağdur edilmemeleri ve trafik akışının rahatlıkla sağlanabilmesi için cadde ve sokaklar temizlenerek, ulaşıma açılıyor. Eğriçay mevkiinde yapılan çalışmalar da bunlardan birisi. Petrol Caddesi’ni Atatürk Bulvarı’na bağlayan altgeçitte biriken çamur ve benzer olumsuzluklar kısa sürede temizlendi. Ardından tazyikli suyla yıkanarak hizmete açıldı.” denildi.