Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul yöneticileri ile sivil savunma kulüplerinden sorumlu öğretmenlere yönelik 'Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları' başlıklı bir seminer verildi.

Halk Eğitim Merkezi salonunda verilen seminere İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve personeli ile okul müdürleri, müdür yardımcıları ve sivil savunma kulüplerinden sorumlu öğretmenler katıldı. Seminerde İl Acil Afet Müdürü Erkan Gürcan, sivil savunma hizmet ve faaliyetleri, sivil savunma tedbirleri, yangın söndürme ve önleme tedbirleri, afet ve acil durumu yönetimi, afet ve acil durumu gerektiren haller, affet ve acil durum yönetiminin aşamaları konusunda bilgi aktardı.

Daha sonra Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Melik Varol, kimyasal, biyolojik, kardiyolojik nükleer tehdit ve tehlikeler ile koruma yöntemi konusunda bilgi verdi. Seminerin son bölümünde İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi’nde görevli Tuncer Koç, koruyucu güvenlik hizmet ve faaliyetleri, fiziki güvenlik önlemleri ve nöbet hizmeti, personel evrak ve haberleşme güvenliği ile sabotaj ve terör olaylarından korunma konuları anlattı.