İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF)’nun düzenlediği “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı” toplantısına misafir oldu. ESİDEF Yönetim ve İstişare kurulları üyelerinin katıldığı toplantıda, Türkiye’deki güncel ekonomik ve siyasi gelişmeler değerlendirildi.

Toplantının açılışında konuşan ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özkara, EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi üyesi olması dolayısıyla Başkan Kocaoğlu’nu yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirterek, “Aziz Başkanımız siyasetçi değil, bizden biri, halktan biri. O yüzden bizim için ayrı bir kıymet ifade ediyor. Ülkemiz ve kentimiz adına kurduğu hayallerin gerçekleşmesini diliyoruz.” dedi. Federasyonlarının 12 il ve 27 ilçede toplam 9 bin 500 işadamı temsilcisi olduğunu vurgulayan Özkara, Türkiye’nin en önemli meselesi işsizliğin azaltılmasında sanayi yatırımlarının büyük önem taşıdığına değinerek, “Ülkemiz için her sektör önemli ancak hizmet sektörü ve ticaretle bir yere kadar istihdam yaratabilirsiniz. Kalıcı ve köklü istihdam, sanayileşmede olacaktır.” diye konuştu.

Ülke ekonomisine katma değer oluşturacak her projenin arkasında olduklarını belirten Kocaoğlu ise icraatlarını hiçbir zaman böbürlenerek anlatmadıklarını söyledi. Kocaoğlu, “Sadece İzmir’e hizmet etme duygusuyla siyaset yaptığınız zaman ne kadar kutsal bir görevde bulunduğunuzu anlıyorsunuz. Biz de İzmir’i aynı ciddiyetle ele aldık. Göreve geldiğimiz gün ne hissediyorsak, bugün de aynı şeyleri hissediyoruz. Var gücümüzle İzmir için çalışıyoruz. İzmir’i çok daha güzel günler bekliyor, bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.