ABD MENBİÇ CEPHESİNİ TAKVİYE ETTİ

01 Nisan 2018 Pazar 21:36

Her açıklamasında ayrı bir şey söyleyen ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı Cephesini takviye etti. Amaçları YPG(PKK)'yı Türk askerine karşı korumak!..

ABD MENBİÇ CEPHESİNİ TAKVİYE ETTİ

ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı cephe hattını takviye etti

ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı cephe hattını takviye etti 1.resim

Türkiye'nin Menbiç'e yönelik operasyon işaretlerinin artmasının ardından, ABD  ordusu bölgedeki güçlerini takviye etti. Bölgeye, zırhlı araçların bulunduğu konvoyla 300 kadar ABD askeri geldi. Takviye unsurları, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi ile YPG/PKK arasında cephe hattını oluşturan Sacu Çayi boyunda günlük  devriyelere başladı.

1 6
ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı cephe hattını takviye etti 2.resim

ABD, Türkiye'nin  terörden temizlemek istediği Suriye'nin Menbiç ilçesine olası bir operasyona  karşı tedbirlerini artırıyor. ABD ordusu, bölgedeki güçlerini takviye etti.

AA'nın Menbiç'teki güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre,  ABD güçleri Fırat Nehri'nin batısındaki Menbiç ilçesine askeri takviyeler yaptı.

2 6
ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı cephe hattını takviye etti 3.resim

ABD, terör örgütü YPG/PKK işgalindeki Menbiç ilçesinin batı kısmında  yer alan, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinin cephe hattına 300 asker ile çok  sayıda zırhlı araç ve iş makinesi sevk etti.


ABD güçleri, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi ile YPG/PKK arasında cephe  hattını oluşturan Sacu Çayi ile ilçenin batısındaki Zub'ul Beyn köyü taraflarında  konuşlandı.

Bölgeye konuşlanan ABD askerileri Menbiç ilçesine, ABD'nin Menbiç'in  doğusundaki Sırrın bölgesinde bulunan Sebet üssünden geldi.

3 6
ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı cephe hattını takviye etti 4.resim

Halihazırda ABD'nin, muhaliflerin kontrolündeki Fırat Kalkanı  bölgesiyle sınır hattında Tuhar, Hilvanci ve Dadat olmak üzere 3 gözlem noktası  bulunuyor.

4 6


ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı cephe hattını takviye etti 5.resim

Takviye unsurları, Sacu Çayi boyunda haftalık devriyeleri günlük  yapmaya başladı.

ABD güçleri, eş zamanlı olarak Türkiye'nin Ceylanpınar sınır kapısı  karşısındaki Rasul Ayn bölgesinde son 3 gündür devriyeler yapıyor.

5 6
ABD, Menbiç-Fırat Kalkanı cephe hattını takviye etti 6.resim

Halep iline bağlı Menbiç ilçesi Ağustos 2016'dan bu yana ABD'nin  desteğiyle terör örgütü YPG/PKK'nın işgalinde bulunuyor.

Terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadele bahanesiyle YPG/PKK'ya desteğini  sürdüren ABD, ilçe merkezinin DEAŞ'tan temizlenmesinin ardından YPG/PKK'lı  teröristlerin ilçeden çekilerek kent merkezinin idaresinin bölge halkına  vereceğini vadetmişti.

(Kaynak: F5 Haber)

Yorum Gönder

@name x