AB'ye bağlı internet sitesinde KKTC bayrağını gören Rumlar çıldırdı

20 Mayıs 2013 Pazartesi 12:02

Avrupa Birliğine bağlı bir internet sitesinde, “Kıbrıs Cumhuriyeti” yanında KKTC bayrağı ile bu ülke hakkında bilgiler gören Rumlar bu durumdan son derece rahatsız oldu. Rumlar, AB'nin bu yolla KKTC'yi tanıdığını iddia etti. Rum basını,...

AB'ye bağlı internet sitesinde KKTC bayrağını gören Rumlar çıldırdı

Avrupa Birliğine bağlı bir internet sitesinde, “Kıbrıs Cumhuriyeti” yanında KKTC bayrağı ile bu ülke hakkında bilgiler gören Rumlar bu durumdan son derece rahatsız oldu. Rumlar, AB'nin bu yolla KKTC'yi tanıdığını iddia etti.

Rum basını, AB’nin tekrar tekrar dile getirdiği tezinin “AB’nin tek tanıdığı devlet Kıbrıs Cumhuriyeti’dir” şekilde olduğunu ancak, AB şemsiyesi altında faaliyet gösteren servislerin faaliyetlerinin, bunun tam aksini gösterdiğini ileri sürdü.

Rum Fileleftheros gazetesi, tüm Avrupa’yla ilgili acil durum numarasının belirtildiği ve ilgili bilgilerin verildiği AB’ye bağlı internet sitesinde (www.sos112.info), biri “Kıbrıs Cumhuriyeti”, diğeri de KKTC olmak üzere iki bayrağın yer aldığını kaydetti.

Gazete, bahse konu sitede, Güney Kıbrıs’takilerin yanı sıra, KKTC’deki acil durum iletişim numaralarının ve KKTC telefon kodunun da aktarıldığına dikkat çekti. Gazete ülkeler, kurumlar ya da örgütlerin, dolaylı yollardan KKTC’yi tanımalarının ilk kez olmadığını da savundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x