Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Dostum'dan taziye mesajı

26 Şubat 2015 Perşembe 14:41

Afganistan’ın Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı General Abdul Raşit Dostum’dan başkent Kabil'de bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda şehit olan asker Adem Şengül için taziye mesajı geldi.Taziye mesajında Dostum şunları...

Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Dostum'dan taziye mesajı

Afganistan’ın Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı General Abdul Raşit Dostum’dan başkent Kabil'de bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda şehit olan asker Adem Şengül için taziye mesajı geldi.

Taziye mesajında Dostum şunları söyledi: "Afganistan'da gerçekleşen intihar saldırısında hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Türk halkına, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve şehidin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Saldırıda yaralanan kardeşimize de acil şifalar diliyor; en kısa zamanda sağlığına kavuşması için Afganistan halkı olarak dua ediyoruz. Kabil'deki Türk Büyükelçiliği yakınında gerçekleşen bu saldırıyı kınıyor; iyi ve kötü günde Afganistan halkının yanında olan Türkiye Cumhuriyeti'nin acısını paylaşıyoruz."

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bugün Türkiye Büyükelçiliği ile yan yana olan İran Büyükelçiliği önünde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda Adem Şengül adlı Türk asker şehit olmuş, Ahmet Basatlı isimli asker de yaralanmıştı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x