Afganistan'da bombalı saldırı: 1 Türk öldü!

26 Şubat 2015 Perşembe 07:23

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Türkiye Büyükelçiliği ile yan yana olan İran Büyükelçiliği önünde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı bildirildi. Ölen ve yaralanan şahısların...

Afganistan'da bombalı saldırı: 1 Türk öldü!

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Türkiye Büyükelçiliği ile yan yana olan İran Büyükelçiliği önünde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı bildirildi. Ölen ve yaralanan şahısların Türk vatandaşı olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanı Yardımcısı Muhammed Eyüp Salanyi, sabah saatlerinde gerçekleşen olayın bir intihar saldırısı olduğunu, bomba yüklü aracın Türk vatandaşlarının kullandığı aracı hedef aldığını söyledi. Ölen ve yaralanan Türk vatandaşlarının kimlikleri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Patlamanın, Türk Büyükelçiliği ile bitişik durumdaki İran Büyükelçiliği kapısı önünde meydana geldiği bildirildi. Saldırının sorumluluğunu Taliban'ın üstlendiği, hedefin "yabancıların konvoyundaki araçlar" olduğu iddia edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x