Alman Yeşiller Partisi: Avrupa, Türkiye’yi uyarmalı

02 Haziran 2015 Salı 14:17

Alman Yeşiller Partisi’nin Medya Politikaları Sözcüsü Tabea Rössner, Türkiye’de gazetecilere yönelik baskı ve tehditleri "Gelişmeler kaygı verici." şeklinde değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalif gazetecileri...

Alman Yeşiller Partisi: Avrupa, Türkiye'yi uyarmalı

Alman Yeşiller Partisi’nin Medya Politikaları Sözcüsü Tabea Rössner, Türkiye’de gazetecilere yönelik baskı ve tehditleri "Gelişmeler kaygı verici." şeklinde değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalif gazetecileri tehdit edip ve yabancı gazetecilere de hakaret ettiğini belirten Sözcü Rossner, "Demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı bağımsız habercilik imkanlarının sağlanmasıdır. Türkiye’de hükümetin bunun çok uzağında olduğu anlaşılıyor." ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dünyada en çok gazeteci tutuklayan ülkeler arasında yer aldığını hatırlatan Rössner, "Bu gelişmeler maalesef birçok medyanın oto-sansür uygulamasına sebebiyet verebiliyor. Avrupa, Türk hükümetini insan hakları ve demokratik değerlere dikkat etmesi konusunda uyarmalıdır." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x