Almanya'da, 460 metrelik dünyanın en uzun kurşun kalemi üretildi

06 Ağustos 2015 Perşembe 14:01

Almanya’nın en eski kalem üreticilerinden "Staedtler" 460 metrelik kurşun kalem üreterek dünya rekoru kırdı. Staedtler firmasının 110 çalışanı, Guinness jürisi denetiminde dünyanın en uzun kalemini üretti. Staedtler şirketi ürettiği...

Almanya'da, 460 metrelik dünyanın en uzun kurşun kalemi üretildi

Almanya’nın en eski kalem üreticilerinden "Staedtler" 460 metrelik kurşun kalem üreterek dünya rekoru kırdı.

Staedtler firmasının 110 çalışanı, Guinness jürisi denetiminde dünyanın en uzun kalemini üretti. Staedtler şirketi ürettiği Wopex adlı özel madde ile kurşun kalem yaptı. Firmanın "Noris colour" adını verdikleri kalem, 460 metrelik boyuyla dünya rekoru kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Bundan önceki dünyanın en uzun kurşun kaleminin ise 323 metre olduğu biliniyor.

Guinness jürisi şirkete dünyanın en uzun kalemini başarı ile ürettiği için sertifikasını şirket çalışanları önünde takdim etti. Nürnberg merkezli Staedtler şirketi, böylece resmi olarak dünyanın en uzun kalemini üreten şirket oldu.

Staedtler şirketinin basın sözcüsü Erna Müller yaptığı açıklamada, şirketin tüm çalışanlarına teşekkür etti. “Bu dünya rekoru bütün çalışanlarımızın rekorudur." ifadelerini kullanan Müller, üretilen kalemin sanat akademisine verileceğini belirtti. Akademideki öğencilerin ise kalemden bir sanat eseri üretmeyi hedeflediği bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x