ALMANYA’DA ESNAF OLMAK VARMIŞ! İŞTE BİR ESNAFIN COVİT HİKAYESİ!

08 Aralık 2020 Salı 09:12

50 yıldır Almanya Hannover’de mobilya üretim ve tamir işi yapan tanıdığım Basri Sancak’tan gelen mesaj:

ALMANYA'DA ESNAF OLMAK VARMIŞ! İŞTE BİR ESNAFIN COVİT HİKAYESİ!
50 yıldır Almanya Hannover’de mobilya üretim ve tamir işi yapan tanıdığım Basri Sancak’tan gelen mesaj:


- Bu yılın Mart ayı başında Almanya kapanmaya girdi. Ben de iş yerimi kapatma hazırlığında iken Eyalet Çalışma Bakanlığından iki kişi geldi. “ Bizdeki kayıtlarınıza göre siz hariç 12 çalışanınız var. Doğru mu?” “Doğru” dedim. “Onlara ödediğiniz en son ücret bordrolarının kopyasını verin. Bundan böyle onların ücretlerini Eyalet hükümeti olarak biz ödeyeceğiz” “Ayrıca iş yeri kiranızı da biz yatıracağız.” “Biz tekrar başlayın deyene kadar vergi, sigorta, enerji, su, telefon, vb ödemelerinizi durdurduk. Sizin hesabınıza da yarın 14 bin Euro yatacak.”


“Ama ben bunları geri ödeyemem”. “Ödemeyeceksiniz zaten bu iş dünyası sigorta yardım fonundan, yani eyalet hükümeti tarafından karşılıksız destek” “İki ay sonra tekrar duruma bakıp ödemeleri durdurma veya devam etmeye karar verilecek”
O günden beri 70 bin Euro para yattı hesaba. Atölye çalışsaydı bu kadar para kazanamazdım.
Selam, sevgiler
Basri

Bakın bizi kıskanan Almanya’nın yediği halta.
Vatandaşlarına bir IBAN bile yollamayı akıl edememiş gerzekler!

Alıntı....
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nefret cehennem ulkesi 8 ay önce yorumlandı

Şükürler olsun Allah'a ve almanyaya müslümanlık türkiye gibiyse ben alanen hıristiyanın bilki Allah hiristiyaninda Allahi ben şirk yapmıyorum unutmayınız bugün dünya liderlerinin basında müslüman olsaydı şimdi denizler kanla dolmuştu yaranı sen topumuzu kıyamete kadar hıristiyan ve almanlara muhtaç eyle sana geldiğimizde sozde cennetliysek belki bizde onlari unutmaz senden af ve onlarında elinden tutup cenete gitmeyi vesile oluruz sözde müslüman dedikleri tüm hıristiyanlar ceheneme girecek acaba kendileri gerçeklerinden haberleri varmi yüce isa nefret nefret sonuna dek nefret ediyorum

0 Kişi beğendi.