FLAŞ HABER

ARAP COĞRAFYASINDAKİ TRUMP FANATİZMİ, ÂLİM KOVDURDU!

25 Eylül 2017 Pazartesi 04:18

Umman neresidir diye soranlar olacaktır. Arabistan yarımadasında Suudi Arabistan'ın hemen altındadır. İslam ülkesidir. İslam ülkelerinden gelenleri ABD'ye sokmayan Trump için yalakalıkta hudut tanımamışlardır. Ömrünü İslam Üniversiteleri ve bilim yuvaları kurmaya vakfetmiş bir din gilginini Trump'ı eleştirdi diye sınır dışı ettiler. İbret olsun diye haberini paylaşıyoruz.

ARAP COĞRAFYASINDAKİ TRUMP FANATİZMİ, ÂLİM KOVDURDU!
 Umman makamlarının, Hindistan vatandaşı İslam alimi Süleyman Tahir el-Hüseyni en-Nedvi'den "Suudi Arabistan ve ABD Başkanı Donald Trump'ı eleştirdiği" gerekçesiyle ülkeyi terk etmesini istediği bildirildi.

Umman Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Hindistan vatandaşı Süleyman Tahir el-Hüseyni en-Nedvi'nin, 19 Eylül Salı günü Umman'daki bir üniversitede verdiği konferansta kullandığı ifadeleri kınıyoruz." denildi.

Açıklamada, Nedvi'nin, Umman'ın prensip ve siyasi yaklaşımına aykırı ifadeler kullandığı belirtilerek, Umman'ın bu sebeple Nedvi'den ülkeyi terk etmesini istediği aktarıldı.

"Amerikalılar, Irak, Suriye ve Afganistan'da..."

Nedvi konferansta, "Amerikalılar, Irak, Suriye ve Afganistan'da milyonlarca insanı öldürdü. Onlar kasaptır." demiş ve Suudi Arabistan'ı işaret ederek "İhvan'ı, Karadavi'yi ve Hamas'ı barındırdığı için Müslüman bir devlete karşı onlarla nasıl iş birliği yapıyorlar." ifadelerini kullanmıştı.

(Kaynak: Akşam, E5 Haber)

Yorum Gönder

@name x