Arnavutluk’un en büyük camisinin yapımı için ilk adım atıldı

21 Nisan 2013 Pazar 11:13

Arnavutluk’un en büyük camisinin inşaatı için izin çıktı. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ülkenin en büyük camisi için izin verildi. Cami için tören düzenlenirken, Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa, Tiran Belediye Başkanı Lulzim...

Arnavutluk'un en büyük camisinin yapımı için ilk adım atıldı

Arnavutluk’un en büyük camisinin inşaatı için izin çıktı.

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da ülkenin en büyük camisi için izin verildi. Cami için tören düzenlenirken, Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa, Tiran Belediye Başkanı Lulzim Başa ve Diyanet İşleri Başkanı Selim Muca’nın imzaları ile cami için ilk adım adıldı.

Törende moderatörlük yapan Gent Kruja, açılışta yaptığı konuşmada, “20 yıl önce başlanan bu proje bugün burada sizlerle gerçekleştiriliyor. Ama biz bugün, Allah’ın izniyle, hükümetin ve belediyenin destekleriyle, Müslümanların beklemelerinin sonuna geldik. Burada sadece cami değil, aynı zamanda ibadet ve ilim komplesi, cami, kültür merkezi, İslam’ın ilk müzesi, konferans salonu, kütüphane ile büyük külliye yapılacak.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Selim Muca ise heyecanla şunları söyledi: “Arnavutluk’un Diyanet İşleri Başkanı Selim Muca olarak şahadet ederim ki, yıllarca özlemle beklediğimiz bu projenin ilk adımlarını başbakan Sali Berişa ve Arnavut halkı ile atıyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x