AVRUPA REFERANDUM SONUCUNA SAYGI DUYUYOR

28 Nisan 2017 Cuma 20:59

Avrupa Birliğinden gelen son referandum açıklaması, Türkiye'deki Avrupa karşıtlarının söylemlerinde de bir değişiklik getirecek gibi... Üstelik bu gelişme AİHM'nin referandum konusundaki kararının ne olacağının da göstergesi olabilir

AVRUPA REFERANDUM SONUCUNA SAYGI DUYUYOR
 Malta'da düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, 16 Nisan'da gerçekleşen referandum sonuçlarına saygı duyduklarını belirtti.

Avrupa Birliği, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili "Sonuçlara saygı duyuyoruz" açıklamasında bulunurken, Türkiye ile AB müzakerelerine ilişkin ise "Türkiye ile müzakereler askıya alınmadı" denildi.

AB Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı'na katılmak üzere Malta'nın Valletta kentine gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu, toplantı salonu girişinde Malta Dışişleri Bakanı Geoge William Vella (solda) ve Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini (sağda) karşılamıştı.Malta'da düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından ülkelerin dışişleri bakanları aile fotoğrafı için objektiflerin karşısına geçti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da fotoğraf karesinde yer aldı.

(Kaynak: F5 Haber)Yorum Gönder

@name x