Barzan’i Bağdat’a mektup gönderecek

02 Nisan 2013 Salı 18:41

Bölgesel Kürt Yönetim Başkanı Mesud Barzani, Erbil ile Bağdat arasındaki sorunların barışçıl yollarla çözülmesi için, Irak Başbakanı Nuri El Maliki’ye bir mektup gönderecek. Selahattin şehrinde Federal Kürt Hükümeti’nin yönetim...

Barzan'i Bağdat'a mektup gönderecek

Bölgesel Kürt Yönetim Başkanı Mesud Barzani, Erbil ile Bağdat arasındaki sorunların barışçıl yollarla çözülmesi için, Irak Başbakanı Nuri El Maliki’ye bir mektup gönderecek. Selahattin şehrinde Federal Kürt Hükümeti’nin yönetim kadrolarıyla toplantı yapan Barzani, Bağdat’ın isteklerine olumsuz cevap vermesi durumunda, kendilerinin de radikal kararlar alabileceklerini dile getirdi.

Toplantıda Irak’ın siyasi durumu, Erbil ve Bağdat arasındaki soğuk ilişkiler ve ülkedeki mezhep çatışması gibi meseleler masaya yatırıldı. Toplantıda Erbil yönetiminin isteklerini içeren bir mektubun, Nuri El Maliki'nin liderliğindeki Ulusal ittifak Partisi’ne gönderilmesi kararlaştırıldı.

Erbil’in göndereceği mektupta; geçmişte Bağdat ile Erbil arasında yapılan anlaşmalara ve anayasaya sadık kalınmasının isteneceği öğrenildi.


Yorum Gönder

@name x