Berdimuhamedov Japonya yolcusu

07 Mart 2015 Cumartesi 08:18

10-11 Mart tarihlerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi ağırlayacak olan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, 12-14 Mart tarihlerinde Japonya'ya çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Türkmenistan gündemindeki bu konular...

Berdimuhamedov Japonya yolcusu

10-11 Mart tarihlerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi ağırlayacak olan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, 12-14 Mart tarihlerinde Japonya'ya çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Türkmenistan gündemindeki bu konular Bakanlar Kurulu'nda görüşüldü.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin Aşkabat ziyaretinde ikili ilişkiler ele alınacak ve bir dizi ikili anlaşmalara imza atılacak. Devlet Başkanı Berdimuhamedov, İran mevkidaşı Ruhani'yi ağırladıktan sonra Japonya'ya gidecek. Türkmen lider, Japonya'nın Sendai kentinde Birleşmiş Milletler Afet Risklerinin Azaltılması III. Dünya Konferansı'na katılacak.

Konferansla ilgili konuşan Berdimuhamedov, günümüz dünyasındaki güncel problemlerin çözümü için pekçok girişimde bulunduklarını kaydederek, bu yönde uluslararası toplum ile aktif işbirliği içerisinde olmayı devam ettireceklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x