Binlerce kilometre kürek çekerek yeni Norveç rekoru kırdı

01 Ağustos 2015 Cumartesi 18:20

Norveçli kayıkçıdan yeni bir rekor geldi. Kjell Tore Solvang isimli kayıkçı, 21 günde 3 bin 300 kilometre kürek çekerek tüm Norveç'i dolaştı. Norveç'in İsveç kıyısı bölgesi Askøy'den kürek çekmeye başlayan Solvang, Güney Rus'ya...

Binlerce kilometre kürek çekerek yeni Norveç rekoru kırdı

Norveçli kayıkçıdan yeni bir rekor geldi. Kjell Tore Solvang isimli kayıkçı, 21 günde 3 bin 300 kilometre kürek çekerek tüm Norveç'i dolaştı.

Norveç'in İsveç kıyısı bölgesi Askøy'den kürek çekmeye başlayan Solvang, Güney Rus'ya sahillerine kadar ulaştı. Böylelikle Norveçli kürekçi yeni bir Norveç rekoru kırmış oldu.

Tur boyunca zayıflayıp, 8 kilo verdiğini belirten Solvang, fiziki durumunun oldukça iyi ve formda olduğunu söyledi.

Kayık içinde kullandığı malzemelerin oldukça kaliteli olduğunu belirten Solvang, herhangi bir sorun yaşamadığını açıkladı. Norveçli kayıkçı, kürek çektikçe el ve kollarının güçlendiğini belirtti. Hareketsiz kalan ayak ve vücudunun diğer organları içinse ekstradan spor yapacağını kaydetti.

Kayık turu esnasında bazı korkulu anlar da yaşadığını söyleyen Norveçli kürekçi, botunun birkaç defa su aldığından dolayı batma tehlikesi geçirdiğini açıkladı. Kjell Tore Solvang, ileride daha farklı rekorlar için bazı planlar yaptığını bildirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x