Bollywood yıldızı Salman Khan’a 5 yıl hapis

06 Mayıs 2015 Çarşamba 15:52

Hindistan mahkemesi, 2002 yılında meydana gelen 'vur-kaç' olayıyla suçlanan Salman Khan’ın davasını bugün karara bağlayarak, Bollywood yıldızına 5 yıl hapis cezası verdi.Khan, Mumbay şehrinde, 2002 yılında kaldırımda uyuyan 5 kişiye...

Bollywood yıldızı Salman Khan'a 5 yıl hapis

Hindistan mahkemesi, 2002 yılında meydana gelen 'vur-kaç' olayıyla suçlanan Salman Khan’ın davasını bugün karara bağlayarak, Bollywood yıldızına 5 yıl hapis cezası verdi.

Khan, Mumbay şehrinde, 2002 yılında kaldırımda uyuyan 5 kişiye aracıyla çarpıp daha sonra kaçmakla suçlanmıştı. Gece meydana gelen ve 38 yaşında Noor Ullah Khan adlı vatandaşın yaşamını yitirdiği, 3 kişinin ise ağır yaralandığı kazada, aktörün arabayı kendisinin kullandığı ve alkollü olduğu belirtilmişti. Toplam 13 yıl süren Khan hakkındaki davayı hakim bugün karara bağladı. Ünlü Bollywood yıldızına adam öldürmek suçundan 5 yıl hapis cezası verildi.

Öte yandan, Bollywood’un en ünlü yıldızlarından olan Khan, 80'den fazla Hintçe filmde sahne aldı. Yıldız oyuncunun Dabangg, Ready, Bodyguard, Ek Tha Tiger, Maine Pyar Kiya and Hum Aap Ke Hain Kaun adlı filmleri bulunuyor. Aktörün baş rolünü oynadığı Ek Tha Tiger filminin bazı sahneleri ise İstanbul ve Mardin'de çekilmişti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x