Çalınan Toyota’sına 22 yıl sonra kavuştu

05 Ağustos 2015 Çarşamba 18:46

Güney Afrikalı Derrick Goosen, 1993 yılında çalınan Toyota’sına 22 yıl sonra kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Groosen hayallerini süsleyen arabasına sadece bir kaç gün binmiş, hırsızlar aracı Pretoria'nın Wonderboom bölgesinden alarak...

Çalınan Toyota'sına 22 yıl sonra kavuştu

Güney Afrikalı Derrick Goosen, 1993 yılında çalınan Toyota’sına 22 yıl sonra kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Groosen hayallerini süsleyen arabasına sadece bir kaç gün binmiş, hırsızlar aracı Pretoria'nın Wonderboom bölgesinden alarak kayıplara karışmış.

Derrick Goosen, Toyota Coralla marka aracını kaybedince karakola başvurmuş, ancak sigortasız Toyota’dan yıllar geçmesine rağmen bir haber alınamamış. Groosen, uzun yıllar sonra polis memuru Kwakwa Ntokola’dan aldığı telefondan sonra sevincini şu sözlerle ifade etti, “ 3 hafta önce Limpopo eyaletinde ‘Araç Takip’ görevlisi Ntokola’dan telefon aldım. Trafik kontrolde çalıntı bir Toyota’ya el koyduklarını söyledi. Hırsızlar şasi ve motor numarasını kazımışlar, ama polis inceleme sonucu numaranın benim araca ait olduğunu tespit etmiş. Normalde 1 yıl önce çalışan aracın sadece iskeletini görürsün, insanlar 22 yıl sonra tekrar bana dönen aracımın halen çok iyi bir durumda olduğuna inanamıyor. Dedektiflere çok teşekkür ediyorum. Arabamı boyatıp kullanmaya devam edeceğim”

Dünyada suç oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri olan Güney Afrika'da günde 300'den fazla araç çalınıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x