Cumhurbaşkanı Erdoğan Tahran’da

07 Nisan 2015 Salı 10:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin resmi daveti üzerine bu sabah Tahran’a geldi. Erdoğan’ı havaalanında İranlı yetkililer ve Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği çalışanları karşıladı. Erdoğan’a...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tahran'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin resmi daveti üzerine bu sabah Tahran’a geldi. Erdoğan’ı havaalanında İranlı yetkililer ve Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği çalışanları karşıladı. Erdoğan’a ziyaretinde ; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik eşlik ediyor. MİT Müsteşarı Hakan Fidan da heyette yer alıyor.

Recep Tayyip Erdoğan, bir günlük ziyareti kapsamında ilk olarak Ruhani ile bir araya gelecek. Erdoğan, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin ikinci toplantısına başkanlık edecek. İki liderin, ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran'ın dini lideri Hamaney ile de görüşmesi bekleniyor. Erdoğan akşam saatlerinde İran temaslarını tamamlayarak Ankara'ya dönecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x