Danimarka’dan insan tacirlerine operasyon: 60 gözaltı

25 Şubat 2015 Çarşamba 15:57

Danimarka polisi bugün insan kaçakçılarına karşı büyük bir operasyon gerçekleştirdi. Ülkenin değişik şehirlerindeki 62 değişik adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 60 kişi gözaltına alındı. Yüzlerce polisin katıldığı...

Danimarka'dan insan tacirlerine operasyon: 60 gözaltı

Danimarka polisi bugün insan kaçakçılarına karşı büyük bir operasyon gerçekleştirdi. Ülkenin değişik şehirlerindeki 62 değişik adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 60 kişi gözaltına alındı.

Yüzlerce polisin katıldığı operasyon sonrasında yapılan açıklamada gözaltına alınanların büyük bir bölümünün Romanya kökenli olduğunu , ununla birlikte aralarında Suriyeli bazı göçmenlerin ve Danimarkalı bir avukat ve muhasebecinin de bulunduğu ifade edildi.

Danimarka devletinin sağladığı sosyal imkanların Avrupa’nın diğer ülkelerinden daha iyi olması birçok kişinin Danimarka’ya göç etmesine neden oluyor. Yapılan araştırmalar başta Romanya olmak üzere çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinden Danimarka’ya gelen ve yasadışı bir şekilde Danimarka’da çalışan göçmen sayısının son dönemde arttığını gösteriyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x