Dışişleri: Cami kundaklanması tehlikeli bir kışkırtma girişimidir

26 Şubat 2015 Perşembe 12:41

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bir grup radikal yasadışı yerleşimcinin Batı Şeria’daki El-Huda Camisi’ni kundaklamasını ve ibadethanenin duvarına ırkçı ifadelerin yazılmasının tehlikeli bir kışkırtma girişimi...

Dışişleri: Cami kundaklanması tehlikeli bir kışkırtma girişimidir

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bir grup radikal yasadışı yerleşimcinin Batı Şeria’daki El-Huda Camisi’ni kundaklamasını ve ibadethanenin duvarına ırkçı ifadelerin yazılmasının tehlikeli bir kışkırtma girişimi olarak değerlendirildiğini ve kınandığını bildirdi.

Dışişleri’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şu şekilde: “Bir grup radikal yasadışı yerleşimcinin Batı Şeria’daki El-Ceba köyündeki El-Huda Camisi’ni kundaklamasını ve ibadethanenin duvarına ırkçı ve Müslüman karşıtı çirkin ifadeler yazılmasını tehlikeli bir kışkırtma girişimi olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz. İsrail’in bölgede yeni bir tırmanmaya yol açabilecek bu tür saldırıların tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri almasını ve bu saldırıların faillerini bir an evvel yakalayarak adaletin önüne çıkarmasını bekliyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x