Dışişleri, Kabil saldırısını kınadı

26 Şubat 2015 Perşembe 12:43

Dışişleri Bakanlığı, bu sabah Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’ne ait iki resmi araca yönelik saldırı üzerine açıklama yaptı. Dışişleri tarafından yapılan açıklamada saldırının şiddetle kınandığı vurgusu yapıldı. Dışişleri...

Dışişleri, Kabil saldırısını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, bu sabah Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği’ne ait iki resmi araca yönelik saldırı üzerine açıklama yaptı. Dışişleri tarafından yapılan açıklamada saldırının şiddetle kınandığı vurgusu yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı’nca konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu sabah Kabil Büyükelçiliğimiz’e ait iki resmi aracın geçtikleri güzergahta bomba yüklü bir aracın patlaması sonucunda, Afganistan’daki NATO Kıdemli Sivil Temsilcisi Büyükelçi İsmail Aramaz’ın güvenliğinden sorumlu bir Piyade Uzman Çavuşumuz şehit olmuş, bir Piyade Uzman Çavuşumuz ise yaralanmıştır. Yaralı Uzman Çavuş NATO'ya ait bir helikopterle tedavi için Bagram Üssü’ne nakledilmiştir.
Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Şehidimize Allah’tan rahmet, aile efradına ve Milletimiz’e başsağlığı diliyor, yaralı Uzman Çavuşumuz’un en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.
Afgan makamlarının saldırı sonrasında gösterdikleri ilgi ve dayanışmayı takdirle karşılıyor, saldırının sorumlularının bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x