Dışişleri: Yemen’den 55 vatandaşımız tahliye edildi

03 Nisan 2015 Cuma 16:55

Yemen’de başlatılan askeri operasyondan sonra ülkede bulunan Türk vatandaşların tahliye çalışması devam ediyor. Dışişleri son olarak Yemen’in Aden bölgesindeki 55 vatandaşın tahliye edildiğini bildirdi. Dışişleri Bakanlığı’ndan...

Dışişleri: Yemen'den 55 vatandaşımız tahliye edildi

Yemen’de başlatılan askeri operasyondan sonra ülkede bulunan Türk vatandaşların tahliye çalışması devam ediyor. Dışişleri son olarak Yemen’in Aden bölgesindeki 55 vatandaşın tahliye edildiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından Yemen’de başlatılan askeri operasyonun ardından, bu ülkede bulunan vatandaşlarımızdan talep edenlerin tahliyesine yönelik olarak titiz bir çalışma sürdürülmektedir. Tüm bu süreçte vatandaşlarımızın güvenliklerini tehlikeye düşürmemeye özen sarf ederek, çok yönlü ve her seçeneğin değerlendirildiği bir yol izlenmektedir. Bu çerçevede, mücavir bölgede görev icra etmekte olan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza bağlı TCG Büyükada Fırkateyni tarafından bugün Aden’de bulunan 55 vatandaşımızın tahliyeleri tamamlanmıştır. Söz konusu vatandaşlarımız önce Cibuti’ye ulaştırılacak, buradan Türk Hava Yolları uçağı ile ülkemize nakledileceklerdir.İlgili kurumlarımızın özverili ve hassas çalışmaları ve tesis edilen eşgüdüm neticesinde vatandaşlarımızın salimen Aden’den ayrılmış olmaları memnuniyet vericidir.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x