Duruşma sırasında uyuyan hakim görevi bıraktı

02 Şubat 2013 Cumartesi 00:28

Rusya’da görülen bir mahkeme sırasında hakiminin uyuması skandala yol açtı. Görüntülerin internete düşmesinin ardından hakim görevi bıraktığını açıkladı. Rusya’nın Amur bölgesindeki bir mahkeme salonunda çekilen görüntüde,...

Duruşma sırasında uyuyan hakim görevi bıraktı

Rusya’da görülen bir mahkeme sırasında hakiminin uyuması skandala yol açtı. Görüntülerin internete düşmesinin ardından hakim görevi bıraktığını açıkladı.

Rusya’nın Amur bölgesindeki bir mahkeme salonunda çekilen görüntüde, sanık avukatının savunmasını okuması sırasında Hakim Yevgeniy Mahno’nun uyuduğu görülüyor. O sırada bir kişinin de savunma yaptığı duyuluyor. Duruşmanın ardından hakimin sanığa 5 yıl hapis cezası vermesi tepkilere yol açtı.

Amur Bölge Mahkemesi, “Çalışma arkadaşımız Yevgeniy Mahno, kişisel olarak özür diledi ve gönüllü olarak hakimlik görevinden ayrıldı. Şubat ayının 4’ünden itibaren artık çalışmayacak” açıklamasını yaptı. Konuyla ilgili olarak bir de soruşturma başlatıldığı ve mahkeme bünyesinde kurulan komisyonun görüntüleri inceleyeceği bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x