Enkhuizen'de Türk camisine molotof kokteylli saldırı yapıldı

07 Nisan 2013 Pazar 04:02

Hollanda'nın Enkhuizen kentinde bulunan ve bölgede yaşayan Türkler tarafından ibadete açılan Alaattin Cami'ne molotof kokteyli saldırı yapıldı. Saldırı sonucunda camiinin iç kısmında yangın çıktı. Yangında camii cematinin içeride olmamasından...

Enkhuizen'de Türk camisine molotof kokteylli saldırı yapıldı

Hollanda'nın Enkhuizen kentinde bulunan ve bölgede yaşayan Türkler tarafından ibadete açılan Alaattin Cami'ne molotof kokteyli saldırı yapıldı. Saldırı sonucunda camiinin iç kısmında yangın çıktı. Yangında camii cematinin içeride olmamasından dolayı ölen yada yaralanan olmadı.

Molotof kokteyli saldırı sonrasında camide çıkan yangın Enkhuizen itfaiyesi tarafından söndürüldü.

Alaattin Cami yetkilisi Salih Coşkun, yangının molotof kokteyl atılmasından sonra çıktığını söyledi. Caminin iç kısmında ki bir bölümünün tamamen kullanılmaz halle geldiğini dile getiren Coşkun, saldırganın ya da saldırganların bir an önce bulunmasını temenni ettiğini vurguladı.

Kundaklama ihtimali üzerinde duran Enkhuizen polisi tarafından, yangınla ilgili geniş çaplı bir araştırma başlatılığı açıklandı.

Enhuizen Alaattin Cami'ye 2011 yılının Kasım ayında kimliği belirsiz kişiler tarafından dört tane molotof kokteyl atılmıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x