Eurovision'da Türkçe şarkı İrlanda'dan

10 Şubat 2013 Pazar 13:07

Eurovision'da Türkçe şarkı İrlanda'dan geldi. 58. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye yok ama, Türkçe bir şarkı İrlanda'da adaylık için yarışıyor.

Eurovision'da Türkçe şarkı İrlanda'dan

 Türkiye, İsveç'te yapılacak 58. Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararı aldı. Ancak Eurovision'da Türkçe şarkı İrlanda'dan geldi. İrlanda'yı temsil edecek şarkıyı belirlemek amacıyla yapılan yarışmada, 3 Türk ve 2 İrlandalı müzisyenden oluşan Inchequin adlı grubun seslendireceği 'Son Kez' adlı şarkı, finale kalan 5 şarkı arasına girmeyi başardı.

EUROVISION'DA TÜRKÇE ŞARKI İRLANDA'DAN

58. Eurovision Şarkı Yarışması'nda, İrlanda'yı temsil edecek şarkıyı belirlemek amacıyla yapılan yarışmada, Sinead Bradley, Hugh O'Neil ile Ayda Tunçboyacı, Tevfik Kulak ve Selin Türkoğlu'ndan oluşan Inchequin adlı grubun seslendireceği 'Son Kez' adlı şarkı, finale kalan 5 şarkı arasına girmeyi başardı.
 
Şarkının adı Türkçe olsa da büyük bir bölümü İngilizce seslendiriliyor.
 
Buna karşılık şarkının nakaratlarında yer alan 'Son kez, son kez' ve 'Son kez yağmur yağacak' şeklindeki sözleriyse şarkıda bir çok kez tekrarlanıyor.
 
'Son Kez' şarkısı finale kalmayı başarırsa finalleri 14 ve 16 Mayıs'ta, büyük finali ise 18 Mayıs'ta İsveç'in Malmö kentinde yapılacak 58. Eurovision Şarkı Yarışması'nda İrlanda'yı temsil edecek.

İRLANDA EUROVISION'DAKİ EN BAŞARILI ÜLKE

Eurovision şarkı yarışmalarına ilk kez 1965'te giren ve 1983 ile 2002 yıllarında yapılanlar hariç tüm Eurovision şarkı yarışmalarına katılan İrlanda, bu önemli müzik etkinliğindeki en başarılı ülke.

Yorum Gönder

@name x