Film sahnelerini aratmayan kanlı çatışma böyle görüntülendi!

06 Mayıs 2013 Pazartesi 08:18

ABD’nin Ohio eyaletinde, polislerin dur ihtarına uymayan bir şahıs, makineli tüfekle ateş açtı. Ekiplerin karşılık vermesi üzerine saldırgan vurularak öldürüldü. Yaşananlar saniye saniye kameraya yansıdı. Amerikan polisi, 10 Mart’ta...

Film sahnelerini aratmayan kanlı çatışma böyle görüntülendi!

ABD’nin Ohio eyaletinde, polislerin dur ihtarına uymayan bir şahıs, makineli tüfekle ateş açtı. Ekiplerin karşılık vermesi üzerine saldırgan vurularak öldürüldü. Yaşananlar saniye saniye kameraya yansıdı.

Amerikan polisi, 10 Mart’ta Cleveland’da meydana gelen kanlı çatışmanın görüntülerini ilk kez yayınladı. 42 yaşındaki James Gilkerson, rutin bir trafik kontrolü sırasında, henüz bilinmeyen bir sebeple polis ekiplerinden kaçmaya başladı. Gilkerson ve bir polis ekibi arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Kaçmaktan vazgeçen şüpheli şahıs, aracını yol kenarına park ederek bir süre bekledi. Daha sonra elindeki AK – 47 tüfekle otomobilinden inen Gilkerson, polis ekibine 37 el ateş etti.

Polisler Erin Thomas ve Brandon Savage, can havli ile saldırgana karşılık verdi. Çatışma an be an polis kamerasına yansıdı. Polislerin 54 el ateşine maruz kalan James Gilkerson, olay yerinde yaşamını yitirdi. Elinden yaralanan polis memuru Thomas, hastanede bir parmağını kaybetti. Savage ise bacağından hafif yaralandı. Gilkerson’un neden bu saldırıyı gerçekleştirdiğini araştıran polis ekipleri, otomobilin içerisinde patlayıcı madde yapımıyla ilgili çok sayıda kitap ve dergi bulunduğunu bildirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x