Fransızlar, Güney Kıbrıs'ta kumarhane açmak için var güçleriyle çalışıyor

20 Mayıs 2013 Pazartesi 12:01

“Santa Maria Group” ve “Delahey” isimli iki büyük Fransız şirketi, Rum işadamları ile işbirliği içerisinde, Rum kesiminde, kumarhane açmaya hazırlanıyor. Ekim ayından beri Güney Kıbrıs'ta kumarhane işletmesi için araştırmalarda...

Fransızlar, Güney Kıbrıs'ta kumarhane açmak için var güçleriyle çalışıyor

“Santa Maria Group” ve “Delahey” isimli iki büyük Fransız şirketi, Rum işadamları ile işbirliği içerisinde, Rum kesiminde, kumarhane açmaya hazırlanıyor.

Ekim ayından beri Güney Kıbrıs'ta kumarhane işletmesi için araştırmalarda bulunan Fransızların bu yeni kumar tesislerinin inşa edilebileceği uygun alan bulunması için yoğun çaba sarf ettikleri belirtildi.

Güney Kıbrıs'ta, kumarhane ya da oyun parklarının işletmesini üstlenecek yeni bir şirketin kurulması için son aşamada bulunulduğu kaydedilirken, bahse konu Fransız şirketlerin aynı hizmetleri yalnızca Fransa’da değil, İsviçre ve İspanya’da da vermekte oldukları aktarıldı.

Fransız şirketler tarafından yapılacak yatırımın tutarının, ilk aşamada, Limasol ve Lefkoşa'da 20 milyon Euro civarında olmasının beklendiğini belirtiliyor. Limasol’da şimdiden, otellerin yakınındaki sahil bölgesinde, tesis inşaatı için sekiz dönümlük aday bir yer seçildiğini iddia edildi.

Güney Kıbrıs'taki tüm bu kumarhane çalışmalarının KKTC ekonomisine para aktarımını durdurma amaçlı olduğu öne sürülüyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x