Göteborg'da restoranı taradılar: 8 yaralı

19 Mart 2015 Perşembe 03:08

İsveç’in Göteborg şehrinde bir restorana kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Kurşunların isabet ettiği 8 kişi yaralandı. Polis, çete bağlantısı üzerinde duruyor. Olay, dün akşam saatlerinde gerçekleşti....

Göteborg'da restoranı taradılar: 8 yaralı

İsveç’in Göteborg şehrinde bir restorana kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Kurşunların isabet ettiği 8 kişi yaralandı. Polis, çete bağlantısı üzerinde duruyor.

Olay, dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Müşterilerin televizyon izlediği sırada 2 kişi otomatik silahlarla restorana gidip içerdekilere ateş açmaya başladı. 8 kişiyi yaralayan saldırganlar daha sonra olay yerinden kaçtı. Gelen ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Yaralıların durumu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Yaralılardan birisinin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Göteborg Polis Sözcüsü Ulla Brehm, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘‘Karşımızda sıradan bir olay yok, çok ciddi bir olay var ve eldeki veriler çete bağlantılı olduğunu gösteriyor’’ dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x