Hortumdan zarar gören Türk yok

21 Mayıs 2013 Salı 09:43

ABD'nin Oklahoma eyaletinde 20'si çocuk 91 kişinin ölümüne, yüzden fazla insanın yaralanmasına yol açan hortumdan zarar görenler arasında Türklerin bulunmadığı bildirildi. Raindrop Vakfı Oklahoma bölge direktörü Orhan Küçükosman, hortumdan...

Hortumdan zarar gören Türk yok

ABD'nin Oklahoma eyaletinde 20'si çocuk 91 kişinin ölümüne, yüzden fazla insanın yaralanmasına yol açan hortumdan zarar görenler arasında Türklerin bulunmadığı bildirildi.

Raindrop Vakfı Oklahoma bölge direktörü Orhan Küçükosman, hortumdan etkilenen şehirde genel olarak Türk nüfusun bulunmadığını belirtirken yine de araştırmaya devam ettiklerini söyledi. Oklahoma halkının acısının derin bir şekilde paylaştıklarını söyleyen Küçükosman, "Hortum, Moore şehrinin belli bir bölgesinde etkili oldu. Özellikle öğrencilerin çıkış saatine denk gelmesinden dolayı çok sayıda öğrenci etkilendi. Okuldaki güvenli bir barınağın olmamasından dolayı, öğrenciler koridorda ve sınıflarda saklanmak zorunda kaldı. Hâlâ 24 öğrenci kayıp durumda. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x