'İdamlık Avustralyalılar nedeniyle Endonezya ile ticaret etkilenebilir'

31 Mart 2015 Salı 14:11

Avustralya-Endonezya İşadamları Konseyi temsilcileri, Canberra’ya hükümet yetkilileriyle görüşmek üzere iki günlük bir ziyaret düzenledi. Dernek üyesi işadamları, Endonezya'da idam kararı verilen Avustralyalılar nedeniyle iki ülke arasındaki...

'İdamlık Avustralyalılar nedeniyle Endonezya ile ticaret etkilenebilir'

Avustralya-Endonezya İşadamları Konseyi temsilcileri, Canberra’ya hükümet yetkilileriyle görüşmek üzere iki günlük bir ziyaret düzenledi. Dernek üyesi işadamları, Endonezya'da idam kararı verilen Avustralyalılar nedeniyle iki ülke arasındaki ticaretin olumsuz yönde etkileneceğini belirtti.

Dernek Başkanı Debnath Guharoy konuyla ilgili olarak, "Gerek hükümet yetkilileri gerekse iktidar ve muhalefetin önde gelen siyasetçileri ile görüşmeler yaparak kaygılarımızı ilettik.” dedi.

Guharoy, Avustralya’nın kendi vatandaşlarının hayatını korumak için elinden geleni yapmasının doğal olduğuna dikkat çekti. Guharoy, "Ancak bunu yaparken, Endonezyalılar için hassas olan konulara girilmemesi ve medeni ölçüler içinde hareket edilerek amacın dışına çıkılmaması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x