İlk kez oy kullanan yaşlı seçmen: Kendimi 18 yaşında hissediyorum

08 Mayıs 2015 Cuma 15:24

Yurtdışındaki Türk vatandaşları, Türkiye'deki genel milletvekilliği seçimler için bugün ilk kez oy kullanmaya başladı. Almanya'daki Türkiye Başkonsolosluğu'na gelen yaşlı seçmenlerin ise bir hayli heyecanlı olduğu görüldü.Berlin...

İlk kez oy kullanan yaşlı seçmen: Kendimi 18 yaşında hissediyorum

Yurtdışındaki Türk vatandaşları, Türkiye'deki genel milletvekilliği seçimler için bugün ilk kez oy kullanmaya başladı. Almanya'daki Türkiye Başkonsolosluğu'na gelen yaşlı seçmenlerin ise bir hayli heyecanlı olduğu görüldü.

Berlin Başkonsolosluğu'ndaki konteynerlerde kurulan sandıklar bu sabah önce mühürlendi, ardından pusulalar ve zarflara mühür vuruldu. Başkonsolosluk önünde sabırsızlıkla bekleyenler, kapıların açılmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti kimliklerini gururla kaldırarak sandık başına akın etti. Özellikle yaşlı seçmenlerin farklı bir heyecan yaşadığı görüldü.

Sandık görevlilerinin yemin etmesinin ardından oy verme işlemi başladı. Oyunu ilk kez kullanan Müşerref Erdoğan (67), "Büyük bir heyecan yaşıyorum. İlk oy 18 yaşında kullanılıyor. Kendimi 18 yaşında hissediyorum. Ben aynı o duyguyu yaşıyorum şu anda." dedi.

Oy kullanan başka bir yaşlı seçmen ise "Allah razı olsun. Hayırlı uğurlu olsun." diye dua etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x