İngiltere, ikinci kraliyet bebeği için hazırlıklara başladı

17 Nisan 2015 Cuma 10:55

İngiltere'de tahtın ikinci varisi Cambridge Dükü Prens William ve eşi Kate Middleton’ın bu ay içinde dünyaya gelmesi beklenen ikinci bebeği için hazırlıklar şimdiden başladı. Kraliyet Sarayı, çiftin ikinci bebeğinin Nisan ayında beklendiğini...

İngiltere, ikinci kraliyet bebeği için hazırlıklara başladı

İngiltere'de tahtın ikinci varisi Cambridge Dükü Prens William ve eşi Kate Middleton’ın bu ay içinde dünyaya gelmesi beklenen ikinci bebeği için hazırlıklar şimdiden başladı. Kraliyet Sarayı, çiftin ikinci bebeğinin Nisan ayında beklendiğini açıklamıştı. Bebeğin dünyaya geleceği hastanenin, Prens William, Prens Harry ve kardeşi Prens George’un da doğduğu Londra’daki St. Mary Hastanesi olacağını duyurmuştu.

Hastanenin Basın ve Halkla İlişkiler yetkilileri, bebeğin ilk fotoğrafını çekmek amacıyla dünyanın dört bir yanından gelecek basın mensupları için hastane dışına güvenlik bariyerlerini bugün kurmaya başladı. Nisan sonuna doğru beklenen bebek için alarmda olan basın mensuplarından bazıları ise bugün hastane önüne geldi. Şu andan itibaren her an gelmesi öngörülen bebeğin, ülkede Mayıs ayında yapılacak genel seçim gündemini gölgede bırakacağı bekleniyor.

Öte yandan, Kraliyet Ailesi’ni yakından takip eden hayranları da hastane önünde doğacak bebeği beklemeye başladı. İngiltere’nin kuzeydoğu bölgesindeki Newcastle Upon Tyne kentinden Londra’ya gelen Maria ve Amy Thompson adlı anne-kız, Nisan başından beri hastanenin önünde bebeği görmek için beklediklerini söyledi.

“BEBEĞİN İSMİ CHARLOTTE ELIZABETH DIANA OLSUN”

Cihan Haber Ajansı'na konuşan anne Maria Thompson, Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın bu sefer bir kız çocuğu dünyaya getireceğini tahmin ediyor. Newcastlelı anne, “Umarım Kate, aileyi bir kız çocuğuyla tamamlar. Bebeğin ismi Charlotte Elizabeth Diana olursa çok hoş bir isim tercihi olur. Prens William’ın annesi Diana’yı bu şekilde anması ve onurlandırması çok güzel bir davranış olur.” dedi.

Kızı Amy Thompson’ın tahmini de annesi Maria ile aynı. Kraliyet Ailesi hayranı Amy, “Umarım kız çocuğu dünyaya gelir. Ayrıca, bebeğin bir isminin de Diana olması çok onur verici olur.” şeklinde konuştu.

Prenses Diana ve Kraliyet Ailesi’nin en büyük hayranlarından biri olduğunu iddia eden John Loughrey ise bebeğin gelecek hafta Çarşamba günü doğacağını tahmin ediyor. Büyük hayran, Thompson ailesi gibi bebeğin kız olacağını düşünüyor. Loughrey, Kate ve William çiftinin 2 yıl önce dünyaya gelen ilk bebeğinin şarkılarla kutlandığını belirterek, “Bu seferki bebeğin kız olması güzel olur. İki yıl önce buraya geldiğimizde bir erkek çocuğu, Prens George dünyaya gelmişti ve biz bunu kutlamak için bir şarkı söyledik. Ama bu kez farklı olacak. Eğer bebek kız olursa, başka bir şarkı söyleyeceğiz.” diyerek doğacak bebek için duyduğu heyecanı paylaştı.

BEKLENTİLER, BEBEĞİN KIZ OLACAĞI YÖNÜNDE

Hastane önüne gelenler arasında dikkat çeken bir diğer isim Kraliyet Ailesi’yle ilgili 10 binden fazla özel eşya koleksiyonuna sahip 71 yaşındaki Margaret Tyler. Margaret Tyler, Kate ve William çiftinin ilk bebeği Prens Georg'u da kız beklediğini fakat tahmininde yanıldığını söyledi. Tyler, ikinci bebeğin kız olacağı tahminini “Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek oldukça zor değil mi? Ama sanırım Prens William bir kız çocuğu istiyor. Geçen sefer de öyle dilemişti. Ben ilk bebeğin de kız olacağını düşünmüştüm. Ama tahminimde çok yanıldım. Bu biraz da şans işi öyle değil mi?” sözleriyle dile getirdi.

Yaşlı İngiliz, doğacak bebeğe verilecek isim hakkında ise “Eğer bebek erkek olursa Kraliyet Ailesi geleneği bozmaz diye düşünüyorum. James ya da Arthur gibi. Prens Charles’ın torununun adını William koymak istediğini biliyorum ama Prenses Diana bu ismi ilk oğluna verdi. Eğer kız olursa da muhtemelen Elizabeth ya da Victoria ya da bir keresinde Amy ismini de ima etmişlerdi ama bilmiyorum. Amy bir Kraliyet ismi değil.” tahmininde bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x