İran’da idam edilen 10 Afgan’ın cenazesi Afganistan’a getirildi

10 Mart 2013 Pazar 10:22

İran'da uyuşturucu kaçakçılığı suçunda idam edilen 10 Afgan’ın cenazesinin Afganistan'ın Bedahşan vilayetine getirildiği bildirildi.Afganistan Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlene basın toplantısında, İran'da uyuşturucu kaçakçılığı...

İran'da idam edilen 10 Afgan'ın cenazesi Afganistan'a getirildi

İran'da uyuşturucu kaçakçılığı suçunda idam edilen 10 Afgan’ın cenazesinin Afganistan'ın Bedahşan vilayetine getirildiği bildirildi.

Afganistan Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlene basın toplantısında, İran'da uyuşturucu kaçakçılığı suçunda idam edilen 10 Afgan’ın cenazesinin Afganistan'a getirildiği belirtildi.

Toplantıda basına bilgi veren Afganistan Dışişleri Bakanlığın sözcüsü Canan Musazai, ülkesinin İran’da idam cezası alan vatandaşları ile ilgili Tahran yönetimi ile görüşmeler yaptığını söyledi. Musazai, Afganistan Dışişleri Bakanı Zalmai Rasul’un da İranlı mevkidaşı Ali Akbar Salihi ile görüştüğünü ifade etti.

Afganistan, İran’da idam cezası alan vatandaşlarının cezalarının ertelenmesini talep ediyor. İran ile adli sahada işbirliğinin olmadığını aktaran Canan Musazai, İran’da şimdiye kadar idam edilen Afganistan vatandaşlarını sayısının da bilinmediğini kaydetti.

Afgan sözcü, idam konularını görüşmek için yakın zamanda Afganistan’dan İran’a bir heyet gideceğini aktardı.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x