İran’dan zirveyle alakalı ilk açıklama

05 Nisan 2013 Cuma 14:07

Kazakistan’ın Almatı şehrinde İran ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi 5 ülke ve Almanya arasında yapılan nükleer görüşmelerin ikinci turu devam ediyor. İran tarafından zirveyle alakalı ilk açıklamayı İran Ulusal Güvenlik...

İran'dan zirveyle alakalı ilk açıklama

Kazakistan’ın Almatı şehrinde İran ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi 5 ülke ve Almanya arasında yapılan nükleer görüşmelerin ikinci turu devam ediyor. İran tarafından zirveyle alakalı ilk açıklamayı İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Said Celili’nin yardımcısı Ali Bagheri yaptı.
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Ali Bagheri, Said Celili’nin İran’nın yeni teklifini taraflara sunduğunu söyledi. Bu teklifin Moskova görüşmelerinde sunulan teklifleri kapsadığını kaydeden Baghari, 5+1 ile yeni ilişkilerin kurulması adına teklifin daha kapsamlı bir şekilde hazırlandığını belirtti.
Basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakan Baghari, detaylar üzerine oluşabilecek anlaşmazlıklar durumunda görüşmelerin yarın da devam edeceğini vurguladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x