İŞGALCİ KIZIL ÇİN KATLİAMA DOYMUYOR

09 Mart 2017 Perşembe 18:55

Çin işgal ordusunun Artuş'ta 70 kişiyi öldürdüğü bilgisi veriliyor.

İŞGALCİ KIZIL ÇİN  KATLİAMA DOYMUYOR
 Tibet’teki diktatörlüğü sırasında yaptığı insanlık dışı baskı,zlüm ve katliamları  ile  ünlenen ve aynı Çin faşizmi temelli uygulamaları Doğu Türkistan’da de  icra etmesi için geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Urumçi’ye ÇKP.bölge Genel Sekreteri olarak atanan Çin Nazisi Hitayist Çin Çüverggu,  Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm ve katliamlarını  ısrarla devam ettiriyor.

Çin İşgal Ordusu’nun  Artuş’ta 70 Kişi’yi Öldürdüğü Bildiriliyor

Muhacerette yaşayan Uygur  Türklerinin  sosyal medya paylaşımları ve   ülkemize gelenlerin anlatımlarına göre  Çin işgal Ordusu’nuun Artuş’ta büyük ve kanlı bir katliama imza attığı ve kentler arası futbol müsabakasına katılmak için gelen gençlere ateş açtığı ve 70 UYgur gencinin katledildiği ve yüzlercesinin yaraladıkları bildiriliyor.

Adını açıklamayan  ve olay bölgesinden geldiğini belirten bir paylaşımcı  katliam olayını şöyle anlatıyor ; ” Kaşgar’a bağlı Artuş İlçesinin Bostan adı verilen kenti’nde(Yizasında) her yıl bu günlerde geleneksel bir Futbol müsabakası yapılıyordu ve bu yıl de geçtiğimiz hafta sonu  bu  turnuva gerçekleştirildi. Müsabaka sona erdikten sonra bu kente değişik yerlerden gelen Futbolseverler evlerine toplu şekilde evlerine dönerlerken Çin işgal polisleri ile futbool tutkunu Uygur gençleri arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıkıyor ve bu tartışma daha sonra çatışmaya dönüşüyor.Daha sonra olay mahalline takviye olarak gelen Çin işgal ordusu topluluğun üzerine ateş açarak 70 kişiyi katlediyor ve yüzlercesini yaralıyor. Paylaşıımcı ayrıca  yolcuların Kaşgar   bağlantılı ana yolda  çokça kan izlerine rastladıklarını ifade ediyorlar. Çin işgal yönetimi takviye için Çin’in Hinen bölgesinden  hava yolu ile özel  donanımlı özel harekat birlikleri  sevkettikleri bildiriliyor. Paşlaşımcı,Kaşgar ve Civar bölgelerdeki İşgal güçlerinin olaayları bastırmada yetersiz kaldığını ve bu nedeenle Çin’den özel birlikler sevkedildiklerini ifade ediyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, araba ve açık hava

Hong Kong Haber Ajansı :  Uygur Bölgesine  Özel Birlikler Sevkedildi

Honkong  merkezli  medyanın  Ajans haberlerine dayanarak verdikleri haberlere göre   14 Şubat 2017’de Hoten’in Guma ilçesinde meydana gelen Bıçaklı saldırı olayını  bahane eden Çin işgal yönetiminin Mart ayının  başından itibaren Doğu Türkistan’ın Çin işgaline karşı en çok direniş gösteren ve Uygur Türklerinin ezici çoğunluğu oluşturduğu  Doğu Türkistan’ın Aksu,Kaşgar, Yarkent,Artuş ve Hoten bölgelerine büyük miktarda özel eğitimli ve donanımlı  Birlikler sevkettiğini bildirdi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Çin’den Henüz Açıklama Yok

İşgalcı Çin yönetimi bu ve benzer   olaylarda her zaman gösterdiği seessizlik ve suskunluğunu sürdürmeye devam ediyor.  Doğu Türkistan’a bağımsız medyanın ve uluslar arası gözölemcilerin gitmesine izin vermiyor.Olaylar hakkındaki bilgilere katı sansür uyguluyor.Haber payalaşanları ise,”Terörcü veya Terörcülere Yardım” ile suçlayarak ağır cezalara çarptırıyor.

Bu olay ile ilgili dahaa fazla bilgilere ulaşıldığında kamu oyu ile paylaşılacaktır.

(Kaynak:  uyghur.net)

Yorum Gönder

@name x