İspanya’da Uluslararası Osmanlı Kongresi başladı

01 Ekim 2013 Salı 17:44

İspanya’nın en eski üniversitelerinden biri olan Universidada de Alcala, 13. Uluslararası Osmanlı Sosyal ve Ekonomi Tarihi Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor.Prof. Halil İnalcık’ın başkanlığını yaptığı Uluslararası Osmanlı Sosyal ve...

İspanya'da Uluslararası Osmanlı Kongresi başladı

İspanya’nın en eski üniversitelerinden biri olan Universidada de Alcala, 13. Uluslararası Osmanlı Sosyal ve Ekonomi Tarihi Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor.

Prof. Halil İnalcık’ın başkanlığını yaptığı Uluslararası Osmanlı Sosyal ve Ekonomik Tarihi Derneği (IAOSEH), Türkiye’nin İspanya Büyükelçiliği ve Alcala Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen kongrenin bugün açılışı yapıldı.

Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu, Alcala Üniversitesi Rektör Yardımcısı Javier Rivera, Uluslararası İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Elena Lopez, Prof. Dr. Emilio Sola Castano'nun açış konuşmasını yaptığı konferansta, organizasyona katılamayan Halil İnalcık’ın mektubu okundu.

Türkiye ve İspanya başta olmak üzere çeşitli ülkelerden Osmanlı uzmanlarının bildiri sunacakları kongre 5 Ekim’e kadar devam edecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x