İsrail yine vurdu

31 Ocak 2013 Perşembe 00:29

Yabancı haber ajanslarına göre İsrail bir konvoya saldırdı.

İsrail yine vurdu

 İddiaya göre İsrail jetleri şafak vakti hava sahasını ihlal ederek operasyonu gerçekleştirdi.

Suriye ordusundan yapılan açıklamada İsrail savaş uçaklarının başkent Şam yakınlarında bir askeri hedefi vurduğu belirtildi. Saldırının, “teröristlerin tesisi ele geçirme girişimlerinin başarısız olmasının ardından” gerçekleştiği öne sürüldü.

Resmi haber ajansı SANA’ya göre; Suriye Ordusu, “İsrail uçakları bugün sabaha karşı hava sahamızı ihlal ederek Şam kırsalındaki Cemraya araştırma tesisini vurmuştur.” denildi.

Batılı kaynaklar, İsrail uçaklarının bugün bölgede saldırı düzenlediği belirtilmiş fakat hangi hedefin vurulduğu konusunda açıklama yapılmamıştı.

ASKERİ ARAŞTIRMA TESİSİ VURULDU

Şam yakınlarındaki Jamraya’daki askeri araştırma tesisine yönelik saldırıda 2 çalışanın öldüğü belirtilirken İsrail bombardımanının “Araplar ve Müslümanlara yönelik suçlarından biri” olduğu iddia edildi. İsrail’in Hizbullah’a silah götüren bir konvoyu hedef aldığı yönündeki haberlerin ise doğru olmadığı belirtildi.

LÜBNAN ORDUSU DOĞRULADI

Lübnan Ordusu gece yarısından sonra 4 İsrail jetinin, Lübnan hava sahasına girdiğini duyurdu. Bombardımanda 3 noktanın hedef alındığı bunlardan birinin sınırdan geçen ve silah taşıdığı iddia edilen bir konvoy olduğu öğrenildi. İsrail savaş uçaklarının bombardımanda ayrıca sınırdaki Nakura ve Ramish köyleri yakınlarının vurulduğu iddia edildi.

Yorum Gönder

@name x