İsrail'in Suriye'yi vurduğu iddia ediliyor

04 Mayıs 2013 Cumartesi 11:13

Amerikan CNN kanalı, ismini vermediği bir kaynağa dayanarak, İsrail'in Suriye'deki bir hedefi vurduğunu iddia etti.

İsrail'in Suriye'yi vurduğu iddia ediliyor

İsrail'in Suriye'yi vurduğu iddia ediliyor! Amerikalı yetkililer, İsrail'in, çok büyük ihtimalle Suriye'deki bir silah deposunu vurduğunu aktardı. Yetkililer, depodaki silahların Lübnan'daki Hizbullah örgütüne gönderilmek için tutulduğunu düşündüklerini ifade etti. CNN, haber kaynaklarına dayanarak, İsrail'in operasyonu perşembeyi cumaya bağlayan gece düzenlendiğini kaydetti.

İSRAİL'İN SURİYE'Yİ VURDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Haberlere göre Amerikalı yetkililer, İsrail savaş uçaklarının Suriye hava sahasını ihlal etmeden saldırı gerçekleştirdiğini belirtirken, Lübnan Ulusal Haber Ajansı'nın ‘iki İsrail savaş uçağının Lübnan hava sahasını ihlal ettiği' şeklinde geçtiği haber dikkat çekti.

ŞAM ve TEL AVİV SESSİZ KALDI

İsrail'in Suriye'ye yönelik operasyon iddiasıyla ilgili ne Şam yönetiminden ne de Tel Aviv'den doğrulama ya da yalanlama geldi.

Ancak, İsrail'in Washington'daki Büyükelçilik sözcüsü, "Bu haberler hakkında yorum yapamayız ama Suriye rejiminin elindeki kimyasal ve diğer ‘oyun değiştirici' silahların teröristlerin, özellikle de Lübnan'daki Hizbullah'ın eline geçmesini önlemek için İsrail'in kararlı olduğunu söyleyebiliriz"açıklamasını yaptı.

Hafta başında da Suriyeli muhalifler, İsrail uçaklarının, Şam yakınlarındaki bir kimyasal tesisi vurduğunu iddia etmişti.

İsrail, Ocak ayında da yine Şam yakınlarındaki Cemraya askeri tesisini ve tesis yakınında bulunan ve Lübnan'a silah götüreceği iddia edilen bir konvoyu vurmuştu. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x