İşte yeni Facebook!

08 Mart 2013 Cuma 11:14

Facebook'un yeni tasarımı tanıtıldı

İşte yeni Facebook!
Foto galeriye git

 Facebook'un yeni uygulaması dün yapılan basın toplantısı ile Mark Zuckenberg tarafından tanıtıldı.

Tanıtılan yeni tasarım ile Facebook artık "Kişiselleştirilmiş Gazete" haline geliyor.

Facebook CEO'su Zuckerberg, mobil kullanımla uyumlu görsel içeriği daha çok vurgulayan yeni tasarımı sundu.

"KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ GAZETE" OLDU!

Zuckenberg ve Facebook Tasarım Direktörü Julie Zhou, yeni düzenleme sonrası fotoğrafların ve görsellerin ön planda olacağını söylediler.

Zuckenberg, bu değişimin paylaşımlarının yüzde 50'sinin fotoğraflardan oluşmasının bir sonucu olduğunu belirtti.Zuckenberg, yapılan yeniliklerle Facebook'u "Kişiselleştirilmiş Gazete" haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.                                                                                                       

"Kişiselleştirilmiş Gazete" yeniliğini özellikle vurgulayan Zuckenberg, yeni tasarımın güncel paylaşımları öne çıkarmada eski tasarımdan daha iyi olduğunu belirtti.

Bu yeni tasarımı ile Facebook, popüler fotoğraf paylaşım siteleri instagram ve pinterest'e benzetilerek fotoğraf ve videolar ön plana çıkarıldı.

YENİ FACEBOOK'TA TWİTTER'DAN İZLER
Facebook'taki en büyük değişiklik ise yeni takipçi sekmesi. Bu sekme ile abone olunan insanların bütün paylaşımları görülebilecek.Yani bu uygulama ile Facebook Twitter'daki gibi takip edilen herkesin saniye saniye bütün paylaşımlarını görmenizi sağlayacak. Böylelikle arkadaşınız olmayan fakat takip ettiğiniz kişinin paylaşımlarını görebileceksiniz.

HABER KAYNAĞINIZI KENDİNİZ SEÇİN
Yeni tasarım ile birlikte ayrıca haber kaynağı bölümünü kendi ilgi alanlarınıza göre ayarlayabileceksiniz böylelikle haber akışınıza beğenileriniz doğrultusunda müdahale edebileceksiniz.

MESAJ GÖNDERMEK PARALI
Artık Facebook arkadaş listenizde olmayan bazı kullanıcılara mesaj atmak istediğinizde bu mesajı 0,53 TL ödeyerek karşıdaki kişinin Gelen Kutusuna gönderebileceksiniz.

Kullanıcıya alternatif bir yol da sunan Facebook, kullanıcının mesajı parayla gönderme teklifini kabul etmemesi durumunda kişiye mesajı 'Diğer' klasörüne gönderebileceğini belirtiyor.

DİĞER KLASÖRÜ NEDİR?
Facebook Diğer klasörü ile ilgili şu bilgileri vermekte: Diğer klasörünüz, gelen kutunuza düşmemesi için filtrelenen mesajları ve e-postaları bulacağınız yerdir. Filtre tercihinizi doğrudan gelen kutunuzdan değiştirebilirsiniz. Diğer klasörünüze gitmek için, ana sayfanın sol tarafındaki Mesajlar'a tıklayın. Ana mesajlar görünümünüzün sol üst kısmında Diğer'e tıklayın.

Yorum Gönder

@name x