İsveç'in "sosisli" kültürünü kurtaran Türk

11 Ocak 2013 Cuma 11:05

İsveç’te sosis ve hamburger büfelerinin kapatılma kararına karşı çıkan ve tek başına yaptığı protestolarla İsveç medyasının ilgi odağı olan Tandoğan Uysal, kahraman ilan edildi.Sosisli sandviç büfesi sahibi ve Hürriyet gazetesi muhabiri...

İsveç'in

İsveç’te sosis ve hamburger büfelerinin kapatılma kararına karşı çıkan ve tek başına yaptığı protestolarla İsveç medyasının ilgi odağı olan Tandoğan Uysal, kahraman ilan edildi.

Sosisli sandviç büfesi sahibi ve Hürriyet gazetesi muhabiri Tandoğan Uysal, hamburger ve sosis büfelerinin yıkım kararına gösterdiği direnişle İsveç medyasının dikkatini çekti. İsveç yazılı ve görsel basının da Tandoğan Uysal’ın protesto haberlerinin çıkmasından sonra politikacılar geri adım atarak hamburger ve sosis büfelerinin yıkılmaması yönünde yasa hazırladıklarının sözünü vererek yeni yasayı gelecek ay çıkartacaklarını belirtti.

Büfelerin yıkılmaması için 6 bin imza toplayan ve siyaset yapması için birçok partiden teklif alan gazeteci Tandoğan Uysal, İsveç televizyon Kanalı TV 4’ün 'İsveç’in 100 yıllık sosis kültürünü kurtaran kahraman’ isimli belgesel çekiminde kamera karşısına geçti. Kanal yöneticileri belgeseli Şubat ayına yayınlayacaklarını açıkladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x