İtalya'da makam araçlarını internetten satışa çıkarıldı

26 Şubat 2015 Perşembe 15:27

İtalya'da hükümet tasarruf tedbirleri doğrultusunda fazlalık olarak gördüğü makam araçlarını internet üzerinden satışa çıkardı. İhale usulü satılan 118 araca bugüne kadar 1 buçuk milyondan fazla kişinin teklif verdiği ve bunlardan...

İtalya'da makam araçlarını internetten satışa çıkarıldı

İtalya'da hükümet tasarruf tedbirleri doğrultusunda fazlalık olarak gördüğü makam araçlarını internet üzerinden satışa çıkardı. İhale usulü satılan 118 araca bugüne kadar 1 buçuk milyondan fazla kişinin teklif verdiği ve bunlardan 82'sinin satışının gerçekleştiği kaydedildi.

Ekonomik krizin etkilerini azaltmak isteyen Renzi hükümeti, tasarruf tedbirleri doğrultusunda fazla makam araçlarını internet üzerinden satışa sundu. Birçok bakanlığa ait makam ve hizmet araçlarının ihale usulüyle herkesçe bilinen satış sitelerinde ilan edilmesi sonucu bugüne kadar 118 araçtan 82'sinin satıldığı bildirildi.

2002'den 2012'ye kadar hemen her yıla ait modeldeki araçların genel itibarıyla İtalya içinde alıcı bulduğu fakat birçok Avrupa ülkesinden de alıcıların talip olduğuna dikkat çekildi. İlanların siteye konulmasından günümüze kadar geçen sürede 1,5 milyondan fazla ziyaretçi tarafından görüntülenen araçlardan 3'ünün Almanya'ya, 2'sinin de Fransa'ya satışının gerçekleştirildiği ifade edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x