Jagland: Teröristlere cevabımız; insan hakları ve hukukun üstünlüğü olmalı

01 Nisan 2015 Çarşamba 13:23

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjørn Jagland, dün Savcı Mehmet Selim Kiraz'a yönelik terör saldırısını şiddetle kınadı. Jagland, Kiraz'ın ailesi ve Türk halkına baş sağlığı dileğinde bulundu.Dünkü rehine krizi ile ilgili yazılı...

Jagland: Teröristlere cevabımız; insan hakları ve hukukun üstünlüğü olmalı

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjørn Jagland, dün Savcı Mehmet Selim Kiraz'a yönelik terör saldırısını şiddetle kınadı. Jagland, Kiraz'ın ailesi ve Türk halkına baş sağlığı dileğinde bulundu.

Dünkü rehine krizi ile ilgili yazılı açıklama yapan Thorbjørn Jagland, "Savcı ve iki saldırganın öldürüldüğü kriz, Türkiye ve birçok Avrupa ülkesinin bugün karşı karşıya olduğu büyük aşırıcılık tehdidini ortaya koyuyor. İster dini ister siyasi olsun, aşırıcılar demokratik toplumlarımızı istikrarsızlaştırmaya çalışıyor. Teröre ve amaçlarına karşı mücadelede birlik olmalıyız. Onlara cevabımız; insan hakları ve hukukun üstünlüğü olmalı." dedi.

Thorbjørn Jagland, aşırıcılığa ve teröre karşı Avrupa Konseyi üyeleri arasında var olan işbirliğinin yoğunlaştırılması gerektiğine dikkat çekti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x