Kabil'deki saldırıda şehit olan ve yaralanan Türk askerlerin isimleri belirlendi

26 Şubat 2015 Perşembe 09:27

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Türkiye Büyükelçiliği ile yan yana olan İran Büyükelçiliği önünde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda Adem Şengül adlı Türk asker şehit oldu, Ahmet Basatlı isimli asker de yaralandı.Olayla...

Kabil'deki saldırıda şehit olan ve yaralanan Türk askerlerin isimleri belirlendi

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Türkiye Büyükelçiliği ile yan yana olan İran Büyükelçiliği önünde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda Adem Şengül adlı Türk asker şehit oldu, Ahmet Basatlı isimli asker de yaralandı.

Olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Afganistan Türk Görev Kuvvet Komutanlığı'ndan NATO'nun Afganistan'daki Kıdemli Sivil Temsilcisi Büyükelçi İsmail Aramaz'a tahsisli koruma timinin aracına Türkiye saati ile 05.45 sıralarında, başkent Kabil'de bomba yüklü bir araçla saldırıda bulunulmuştur. Olayda Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu bir personel şehit olmuş, bir personel de yaralanmıştır. Şehidimize Allah'tan rahmet diler, aile fertlerine, Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz."

Cihan muhabirinin elde ettiği bilgilere göre, saldırıda Adem Şengül adlı Türk asker şehit oldu, Ahmet Basatlı isimli asker de yaralandı.

Saldırının sorumluluğunu Taliban'ın üstlendiği, hedefin "yabancıların konvoyundaki araçlar" olduğu iddia edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x