Kaşif: UBP Genel Başkanlık sorunu, yapılacak ikinci turla çözülmelidir

04 Ocak 2013 Cuma 18:33

Kıbrıs Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, UBP Genel Başkanlık sorununun gelecek hafta sonu yapılacak ikinci tur oylama ile artık çözülmesi gerektiğini ifade etti. Ahmet Kaşif yaptığı yazılı açıklamada, "Kıbrıs...

Kaşif: UBP Genel Başkanlık sorunu, yapılacak ikinci turla çözülmelidir

Kıbrıs Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, UBP Genel Başkanlık sorununun gelecek hafta sonu yapılacak ikinci tur oylama ile artık çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Ahmet Kaşif yaptığı yazılı açıklamada, "Kıbrıs Türk halkının düşünen herkes UBP kurultayında ikinci turun yapılması gerektiğini haykırması gerekir." dedi. " Kurultayın yapılması için kimden ve nereden çekiniliyor ? "ifadelerine yer veren Kaşif, ikinci tur ne kadar erken yapılırsa hem partiye hem de ülkeye o kadar iyilik yapmış oluruz." sözlerini aktardı.

Kaşif özetle şu ifadeleri aktardı: “Herkesin yargıda hakkını aramasına saygı duyuyoruz. Sayın İrsen Küçük eğer istinafa gidecekse bu onun en tabii hakkıdır. Biz yine yargımıza güveniyor ve en adaletli kararı vereceğine inanıyoruz. Ancak biz,bu kadar net bir mahkeme kararı ortada duruken partimiz ve ülkemiz açısından ikinci tur oylama tarihini daha fazla geciktirmenin ne partiye ne de ülkeye bir yarar sağlamayacağı görüşündeyiz."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x