Kıbrıs'ta bomba ihbarı milletvekillerini korkutamadı

20 Mayıs 2013 Pazartesi 17:48

KKTC Cumhuriyet Meclis Genel Kurulu bugünkü yoğun toplantısını sürdürürken; bomba ihbarı yapıldı. İhbara rağmen yasa önerisinin görüşülmesine devam edildi. Yaşanan bu gelişmeler karşısında Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili...

Kıbrıs'ta bomba ihbarı milletvekillerini korkutamadı

KKTC Cumhuriyet Meclis Genel Kurulu bugünkü yoğun toplantısını sürdürürken; bomba ihbarı yapıldı. İhbara rağmen yasa önerisinin görüşülmesine devam edildi. Yaşanan bu gelişmeler karşısında Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Sabri Soyer'den ilginç bir açıklama geldi. Soyer, atom bombası atılsa dahi meclisten çıkmayacaklarını söyledi.

KKTC meclisinde, erken seçim için mutabakatya varılması sonrasında ilginç anlar yaşandı. Bu esnada meclise bomba ihbarı yapıldı. Milletvekilleri bu ihbar karşısında meclisi terk etmek istemedi. Meclis Genel Kurulu, poliçelerle ilgili yasayı oybirliğiyle kabul ettikten sonra çalışmalarını tamamladı ve polis ekipleri de binalarda aramaya başladı.

Bu esnada muhalefet partisi CTP Milletvekili Ferdi Sabri Soyer, meclisi asla terk etmeyeceklerini kaydetti. Soyer, "Meclise atom bombası da atılsa, buradan kaçmayacağız." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x