Kıbrıs'ta müzakereler yeniden başladı; liderler bir araya geldi

15 Mayıs 2015 Cuma 11:13

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde bir araya geldi. Lefkoşa Ara Bölge'deki Birleşmiş Milletler (BM) İyi Niyet Misyonu Ofisi’ndeki görüşme saat 10.05’te başladı....

Kıbrıs'ta müzakereler yeniden başladı; liderler bir araya geldi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde bir araya geldi.

Lefkoşa Ara Bölge'deki Birleşmiş Milletler (BM) İyi Niyet Misyonu Ofisi’ndeki görüşme saat 10.05’te başladı. Görüşme yerine önce Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı geldi.

Görüşmede, müzakerelerin yeniden başlamasına destek vermek amacıyla dün adaya gelen BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim da hazır bulunuyor. Liderlerin bugünkü görüşmede genel olarak konuların üzerinden geçip müzakerelerin yapısı ve sıklığını karara bağlamaları bekleniyor.

Liderler, geçtiğimiz gün sosyal içerikli akşam yemeğinde bir araya gelmiş, görüşme sonrasında bir açıklama yapan BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide, iki liderin 11 Şubat Ortak Açıklaması’nın ruhuna uygun şekilde Kıbrıs’ın geleceği üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetmişti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x