KKTC'nin yeni müzakerecisi Özdil Nami oldu

01 Mayıs 2015 Cuma 18:53

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs’ta toplumlar arası görüşmeler sürecinde kendisini temsil etmek üzere yeni müzakereci olarak KKTC Dışişleri Bakanı Sayın Özdil Nami’yi atayacağını açıkladı.Konuyla ilgili olarak açıklama...

KKTC'nin yeni müzakerecisi Özdil Nami oldu

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs’ta toplumlar arası görüşmeler sürecinde kendisini temsil etmek üzere yeni müzakereci olarak KKTC Dışişleri Bakanı Sayın Özdil Nami’yi atayacağını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Akıncı, şunları söyledi: “Bütün seçim kampanyası sürecinde altını çizerek vurguladığım gibi, Kıbrıs sorununun çözümü için önemli bir fırsat penceresinin açık olduğunu düşünmekteyim. Dışişleri Bakanlığı görevini yürütmekte olan Sayın Özdil Nami’nin, çözüm ve AB vizyonuna sahip olması yanında, deneyimleri ve birikimiyle yakında başlayacak olan müzakere sürecinde ciddi katkı yapabileceğine inanıyorum.”

Bu arada Özdil Nami de görevi kabul ettiğini açıklayarak, önümüzdeki günlerde KKTC Dışişleri Bakanlığı görevinden ayrılarak Kıbrıs Türk tarafı adına müzakereci görevini üstlenecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x