Kuzey Kore, fırlattığı füzeleri tatbikat olara nitelendirdi

21 Mayıs 2013 Salı 13:38

Kuzey Kore, son günlerdeki füzelerin askeri tatbikat çerçevesinde fırlatıldığını açıkladı.Kuzey Kore yönetimine bağlı Vatanı Barışçıl Birleştirme Komisyonu yaptığı resmi açıklamada, son zamanlarda fırlatılan füzelerin normal...

Kuzey Kore, fırlattığı füzeleri tatbikat olara nitelendirdi

Kuzey Kore, son günlerdeki füzelerin askeri tatbikat çerçevesinde fırlatıldığını açıkladı.

Kuzey Kore yönetimine bağlı Vatanı Barışçıl Birleştirme Komisyonu yaptığı resmi açıklamada, son zamanlarda fırlatılan füzelerin normal bir askeri tatbikat olduğunu aktardı. Komisyon yaptığı resmi açıklamada, “Bizim ordumuz, Amerikan Emperyalizmi ile beraber hareket eden Güney Kore’deki kukla hükümetin Kore Yarımadası’nda çıkarmak istedikleri nükleer savaşa karşı önlem almak için askeri tatbikat yapmaktadır. Buna kimsenin itiraz etme hakkı yoktur. Bu tamamiyle bizim yasal hakkımızdır.” ifadelerini kullandı.

Vatanı Barışçıl Birleştirme Komisyonu, Kuzey Kore Merkez Kanalı’na yaptığı açıklamada, füze fırlatmalarının kınanmasını ise eleştirdi. Yapılan füze fırlatmalarının bir saldırı olarak nitelendirilmesini ağır bir şekilde eleştiren komisyon, “Bizim ordumuzun yaptığı askeri tatbikatları, Kore Yarımadası’nın huzur ve güvenliğini bozması olarak nitelendirilmesini büyük karalama ve düşmanca bir harekettir.” açıklamasında bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x