Lavrov, Lozan'dan Duşanbe'ye geçiyor

01 Nisan 2015 Çarşamba 15:15

İsviçre'nin Lozan kentinde İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri Rusya, ABD, İngiltere, Fransa ve Çin ile Almanya'dan oluşan 5+1 ülkeleri arasında düzelenen müzakereler katılan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey...

Lavrov, Lozan'dan Duşanbe'ye geçiyor

İsviçre'nin Lozan kentinde İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri Rusya, ABD, İngiltere, Fransa ve Çin ile Almanya'dan oluşan 5+1 ülkeleri arasında düzelenen müzakereler katılan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, müzakereler sona ermeden Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye döndü. Tacik basınının Rus basınına dayandırdığı habere göre Lavrov, Duşanbe'de düzenlenecek Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) Dışişleri Bakanları Toplantısına katılmak için Lozan temaslarını yarıda kesti. Lavrov'u Lozan'daki müzakerelerde Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov temsil edecek.
Duşanbe'de yarın KGAÖ Dışişleri Bakanlar Toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantıya, örgüte üye ev sahibi Tacikistan yanı sıra Rusya, Ermenistan, Belarus, Kazakistan ve Kırgızistan bakanları katılacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x